20.05.2020

Дистанційне навчання під час карантину: 18 травня - 22 травня 2020 року

 


14.05.2020

Дистанційне навчання під час карантину: 12 травня - 15 травня 2020 року

 


07.05.2020

Дистанційне навчання під час карантину: 04 травня - 08 травня 2020 року

 


06.05.2020

Дистанційне навчання під час карантину: 04 травня - 08 травня 2020 року

 


22-03-2019, 13:40, Новини, Сторінка для батьків

«Підсумки роботи педагогічного колективу гімназії за 2018-2019н.р. станом на 21.03.2019 року»

Виступ директора  Пташник Валентини Володимирівни на загальношкільних батьківських зборах

Виступ директора Пташник Валентини Володимирівни на загальношкільних батьківських зборах 21 березня 2019 року»


Шановні батьки, колеги, учасники зборів!

Вітаю Вас усіх і дякую, що знайшли можливість взяти участь у цьому зібранні.

Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи педагогічного колективу Андрушівської гімназії протягом 2018-2019 н.р.

Свій виступ я хочу розпочати словами педагога світового значення, Василя Сухомлинського, людини, яка все своє життя присвятила школі!

«Програми в усіх школах одні і ті ж, підручники, однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа – це передусім учитель. Особистість учителя – наріжний камінь виховання.

Учитель творить Людину. Ці мудрі й ваговиті слова можна сказати тільки про матір і батька.

До хорошого уроку учитель готується все життя.

У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися.»

Андрушівська гімназія була побудована в 1939 році і розпочала свою діяльність як семирічка. Перший випуск відбувся у червні 1941р. Педагогічний колектив був невеликий, переважно жіночий. Директором школи була Анастасія Петрівна, завучем – Марія Іванівна Мельничук.

З початком війни і приходом в Андрушівку німецько-фашистських загарбників навчально-виховний процес перервався. У класах школи німецькі окупанти влаштували конюшню, а згодом зруйнували шкільну будівлю.

Звільнили Андрушівку 27 грудня 1943 року, а вже з 10 січня 1944 року педагоги разом з мешканцями селища розпочали відбудову школи власними силами. Очолював цю роботу директор школи Мовчан Григорій Семенович. Населення повертало начальні дошки, парти, столи та інші меблі. Не було крейди, підручників, зошитів, скла у вікнах. Бібліотеку організували заново. Довелось затратити багато сил і коштів, але в 1946 р. Андрушівська семирічна школа №2 відновила свою роботу.

Згодом Андрушівська семирічна школа №2 стала середньою. Тоді в ній нараховувалось понад 300 дітей.

Перший випуск 10 класу відбувся в 1953 році.

Для десятирічки приміщення було тісним, частина учнів молодших класів навчалася за межами школи, заняття проводились в редакції, у Будинку культури місцевого цукрозаводу. Тому розпочалися роботи по добудові приміщення. Директорами у ті роки були Зіневич Анатолій Федорович, Войцех Максим Іванович, Горняк Григорій Семенович.

З 1966 року педколектив очолювала Сабадаш Лариса Всеволодівна, а з 1974 р. – Сабадаш Борис Григорович. Школа інтенсивно добудовувалась. Активну участь брали учні, учителі та батьки.

У 1986 році на посаду директора Андрушівської середньої школи №2 був призначений Пастовенський Олександр Вікторович. За його керівництва школа стала найбільшою в районі за кількістю учнів, виріс педагогічний колектив, зміцніла навчально-матеріальна база, зроблено серйозні кроки в компьютеризації закладу, диференціації навчально-виховного процесу. Діють профільні класи гуманітарного та технічного напрямів, філія «Пошук» Житомирського територіального відділення МАН України, поглиблено вивчається інформатика, іноземна мова. Близько 70 % випускників щороку стають студентами ВНЗ. За результатами навчально-виховного процесу школа неодноразово визнавалася кращою в районі і однією з передових в області.

З 2002 по 2018 роки педколектив очолювала Алла Леонідівна Михайловська. Саме завдяки її титанічним зусиллям у 2004 році Андрушівська ЗОШ №2 була реорганізована в Андрушівську гімназію.

Продовжуючи традиції попередніх років, Андрушівська гімназія утримує статус кращої в районі та відомої в області.

 

Сьогодні ми з глибокою шаною та повагою згадуємо ветеранів педагогічної праці, які дали нам не просто шкільні знання, а які навчили нас жити, любити й працювати. Про них кажуть: «Ці вчителі від Бога».

Шлях вчителя належить Вам по праву

Він сотнями осяяний зірок.

Плекали Ви трудом країни Славу,

Хай буде нескінченним Ваш урок!

(Р.А.Животовська)

 

- Відзнакою «За відданість справі» Всеукраїнського громадського об’єднання «Країна» нагороджується Бочківська Жанна Петрівна – вихователь продовженого дня Андрушівської середньої школи № 2.

 

- Відзнакою «За відданість справі» Всеукраїнського громадського об’єднання «Країна» нагороджується Кравчук Галина Василівна – вихователь продовженого дня Андрушівської середньої школи № 2.

 

Дорогі педагоги! Нехай же Вас завжди оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і наша подяка!

 

Шановні батьки, колеги, учасники зборів!

Ви знаєте, що відбуваються зміни у сфері формування змісту загальної середньої освіти - перегляд та оновлення навчальних програм, підручників, усього навчально-методичного комплексу, необхідного для успішного функціонування та розвитку сучасної школи, відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням КМУ від 14.12.2016 р. № 988. Тому визначення стратегічних пріоритетів життєдіяльності гімназії відбувається в контексті становлення освітньої реформи.

На посаду директора Андрушівської гімназії я призначена 2 січня 2019 року. Маю честь керувати творчим, працездатним учительським колективом – досвідченими, сумлінними працівниками!

Як директор, в своїй роботі я керуюсь Конституцією України, діючим законодавством України, Статутом Андрушівської гімназії, посадовими обов’язками, нормативними-правовими документами, що регламентують роботу нашого навчального закладу.

Метою моєї діяльності є розвиток закладу, що орієнтований на модель випускника, характерними рисами якого є гармонійно розвинений, національно свідомий, високоосвічений, життєво компетентний громадянин, здатний до саморозвитку та самовдосконалення; створення позитивного іміджу Андрушівської гімназії у місті та районі.

Продовжуючи традиції попередніх років, Андрушівська гімназія, відповідно до чинного законодавства, надає якісні освітні послуги з навчання та виховання учнів; допомагає кожній дитині досягти певних успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби, утримує сьогодні статус кращого навчального закладу в районі та області.

 

Сьогодні для надання якісних освітніх послуг навчання учнів в Андрушівській гімназії проводиться у 4-х корпусах, приміщення типові.

В гімназії функціонує 28 навчальних аудиторій, з них:

12 – для учнів початкової школи

16 – для учнів середньої та старшої школи

2 – комп’ютерних класи

Спортивна зала

 

За останні три роки кількість учнів, що навчаються у нашій гімназії майже стабільна. У 2018-2019 н.р. до навчання приступило 665 учнів.

1-4 класи – 272 учнів

5-9 класи – 297 учнів

10-11 класи – 97 учнів

 

Педколективом здійснюється контроль за працевлаштуванням випускників гімназії (9,11 кл.).

Працевлаштування учнів 9-х класів

1. Коледжі – 2

2. ПТУ – 2

3. Продовжують навчання в закладах загальної середньої освіти (школи) – 50 (з 3 інші навчальні заклади)

Всього випускників 9-х класів 2017-2018 н.р. – 57

Працевлаштування випускників 11-х класів Андрушівської гімназії

1. Університети – 34

2. Коледжі – 5

3. ПТУ - 2

4. Працюють - 1

Всього випускників 2017-2018 н.р. – 42

В Андрушівській гімназії наполегливо працюють професіонали своєї справи.

Гімназія – це велика педагогічна родина, яку очолює адміністрація:

- заступник директора з навчально-виховної роботи Король І.А.

- заступник директора з виховної роботи Суховеєва Л.О.

- заступник директора з навчально-виховної роботи Ящук Л.О

- заступник директора з науково-методичної роботи Печерський О.В.

- заступник директора з господарської роботи Прищепа В.А.

- заступник директора з військово – патріотичного виховання Сірий М.В.

 

Навчально-виховний процес забезпечують 57 педагогів.

Відомості про педагогів за категоріями (станом на 5.09.2018)

спеціаліст

ІІ категорія

І категорія

Вища категорія

«Старший вчитель»

«Учитель-методист

8

8

4

37

19

4

 

Якісний склад вчителів за педагогічним стажем

Кількість педагогічних працівників

2018-2019

До 10 років

5

10-20 років

17

Понад 20 років

35

Відвідування

У гімназії діє єдина загальношкільна система обліку відвідування учнями занять.

З боку адміністрації ведеться контроль за відвідуванням учнями навчання. В навчальному закладі заведено журнал обліку відвідування, проводиться ведення рапортів.

Зрозуміло, що якість навчання знаходиться в прямій залежності від відвідування учнями навчальних занять.

Було проведено аналіз відвідування учнями навчальних занять. Загальна кількість відвідування учнями гімназії становить 89%. Питання відвідування необхідно тримати на постійному контролі класними керівниками, вчителями-предметниками та батьками.

Слід зауважити, що в більшості випадків причини,які лежать в основі пропусків занять, це:

* хвороба,

*слабкий або відсутній контроль з боку батьків,

* недостатній контроль класного керівника

а подекуди низька мотивація до навчання в учнів,

В Андрушівській гімназії систематично проводиться відповідна робота і з попередження всіх видів дитячого травматизму. Було організовано своєчасне видання наказів, проведення інструктажів учнів з техніки безпеки при проведенні занять, екскурсій, позакласних заходів тощо, ведення журналів інструктажів.

Поновлено листки здоров’я для кожного класу, нещодавно було проведено медичне обстеження учнів 1-8 класів. Стан здоров'я наших школярів характеризується такими особливостями, як зростання рівня хронічної захворюваності, порушення становлення репродуктивної системи, відхилення в психічному здоров'ї, зниження показників фізичного здоров'я.

Станом на 20 вересня 2018 року із 665 учнів, які підлягають проходженню медогляду, пройшли обстеження 595 дітей. З них до основної групи віднесено 481 учень, 93 до підготовчої, 18 – до спеціальної.

Найважливішими чинниками негативного стану здоров'я дітей є погіршення соціального статусу більшості з них, зміна якості харчування (особливо вживання таких продуктів, як чіпси, сильно газовані напої на концентратах, слабоалкогольні напої, куріння), вплив екологічних чинників, медикаментів,дитяча «агресія», гіподинамія, комп'ютеризація і мобільні телефони та відсутність культури здоров'я.

Педагогічний колектив активно працює над вирішенням проблеми збереження здоров’я наших учнів, а саме: дотримання навантаження на учня на уроках і в розрізі домашніх завдань, підняття ефективності проведення занять з фізичного виховання, виховання культури харчування.

Соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.

Педагогічним колективом та соціальним педагогом Салійчук В.А. було вивчено соціальний статус родин і складено соціальний паспорт. Відповідно до соціального паспорту в Андрушівській гімназії навчається:

· Дітей – сиріт – 8

· Дітей, позбавлених батьківського піклування – 1

· Дітей-інвалідів – 9

· Багатодітних сімей – 49

· Неповних сімей – 37

· Діти - чорнобильці – 9

· Діти, батьки яких перебували в зоні АТО – 35

· Діти-переселенці – 4

· Малозабезпечені - 28

В гімназії систематизована робота з соціального захисту неповнолітніх. Вчителями було проведено обстеження житлово-побутових та матеріальних умов життя дітей-сиріт і дітей, що залишилися без батьківського піклування, складено акти обстеження.

Усі діти пільгових категорій забезпечуються безкоштовним харчуванням за рахунок державних асигнувань та коштів, які виділяють районна рада та Андрушівська міська рада.

На протязі навчального року у гімназії за кошти районної ради та за сприяння райдержадміністрації, відділом освіти було встановлено 110 одиниць віконних блоків та вхідних дверей. Було встановлено блискавкозахист на корпусі школи-інтернату та відремонтовану залу і навчальний кабінет початкової школи. Також був придбаний спортивний інвентар (м’ячі волейбольні (4 шт.); м’ячі футбольні (4 шт.), тенісні м’ячі (5 шт.). Тому дякуємо за співпрацю та підтримку голові Андрушівської районної ради Осадчуку Олександру Володимировичу, голові Андрушівської райдержадміністрації Курсон Катерині Іванівні, начальнику відділу освіти Андрушівської райдержадміністрації Ковальчук Людмилі Вадимівні, начальнику відділу культури Білецькій Галині Іванівні, міському голові Бойку Володимиру Івановичу, директору центру зайнятості Солопію Степану Броніславовичу, директору комунального підприємства «АНДРУШІВКАБЛАГОУСТРІЙ» Святюку Євгенію Петровичу.

Протягом навчального року нам неодноразово надавали спонсорську допомогу місцеві підприємці та меценати. Висловлюємо подяку:

Гринишину Євгенію Ярославовичу за надання гранітної плитки;

Ткаченку Дмитру Вікторовичу за допомогу в організації харчування учнів (постачання картоплі);

КнируВіталію Володимировичу за придбання бланків грамот та подяк (300 шт.), науково-методичної літератури, м’яча волейбольного та футбольного;

ПавлушкуОлександру Олександровичу за придбання тканини на пошиття костюмів для екологічної агітбригади «Ардвіна».

Надаючи допомогу, Ви даруєте не просто матеріальні цінності, а даруєте радість та надію, віддаєте частинку себе дітям, які потребують небайдужого повсякденного піклування і уваги.

Профільне навчання

Для реалізації особистісно – орієнтованого навчального процесу в гімназії введено профільне навчання. Згідно з бажаннями учнів та їх батьків, можливостей кадрового забезпечення та оснащення навчальних кабінетів був визначений математичний та біолого-хімічний профіль для учнів 10 та 11 класів. Аналіз навчальних досягнень учнів показав, що у профільному класі на високому та достатньому рівнях учні засвоюють профільний предмет.

 

Проблемною темою Андрушівської гімназії з виховної роботи є «Формування морально-цілісних компетенцій гімназиста як запорука його успішної соціальної інтеграції»; проблемною методичною темою є «Формування індивідуальної освітньої компетенції вчителя в умовах інноваційного простору».

Проблема сьогоднішньої школи полягає в тому, що саме вчитель має допомогти дитині підготуватись до завтрашнього дня, дати досвід самовизначення в складних ситуаціях, досвід здобування нових, невизначених

знань.

У межах роботи над єдиною методичною проблемою на науково-практичних семінарах, на засіданнях педради, методичних об’єднань вчителів-предметників були розглянуті питання запровадження компетентнісного підходу в навчально-виховний процес, шляхів вдосконалення педагогічного моніторингу, навичок самоосвіти вчителів, учнів, ознайомлення вчителів з інноваційними методами навчання.

В навчальному закладі діють 9 методоб’єднань. На базі Андрушівської гімназії було проведено 5 районних семінарів: учителів початкових класів та голів шкільних методичних об’єднань, з української мови, історії, фізичної культури, музичного мистецтва.

Підсумком методичної роботи вчителів є участь в педагогічній виставці. Переможцями обласного етапу педагогічної виставки «Сучасна освіта Житомирщини-2019» стали вчитель біології Омельчук О.М. (диплом І ступеня), вчитель зарубіжної літератури Майстренко О.В. (диплом ІІ ступеня), вчитель історії Єроменко Лілії Володимирівни (диплом ІІІ ступеня).

У конкурсі «Учитель року 2019» вчитель біології та хімії Печерська Ірина Сергіївна стала переможцем районного та лауреатом обласного етапів.

Адміністрація гімназії, організовуючи методичну роботу, реалізує принципи науковості, системності, послідовності. Використовуються різноманітні форми методичної роботи – від традиційних до сучасних інтерактивних.

Участь у предметних олімпіадах та різноманітних інтелектуальних конкурсах є яскравим показником ефективної роботи педагогічного колективу Андрушівської гімназії з обдарованою молоддю.

В 2018-2019 н.р. ми маємо 63 призові місця за результатами ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, з яких: 34 – перших, 21 – других, 8 – третіх. Рекордсменами в особистій першості стали: Поліщук Діана (11-А кл.) та Ракитянська Вікторія (9-В кл.) – по 5 дипломів, Діденко Єлизавета (10-А), Тудосе Вадим (10-А) – по 4 дипломи, Гудемчук Дар’я (10-А кл.), Цап Ілля (11-А кл.), Прохницька Анастасія (11-А кл.) – по 3 дипломи переможців ІІ етапу районних олімпіад.

Призерів та переможців підготували вчителі:

Борисова Людмила Вікторівна,

Василюк Олена Віталіївна,

Добровольська Антоніна Іванівна,

Дячок Світлана Валентинівна,

Єроменко Лілія Володимирівна,

Заблоцький Юрій Дмитрович,

Захарчук Валерій Васильович,

Здан Наталія Володимирівна,

Кирилюк Світлана Леонідівна,

Коваленко Оксана Петрівна,

Король Іван Андрійович,

Король Наталія Георгіївна,

Мамінчук Володимир Іванович,

Ніколайчук Андрій Вікторович,

Ніколайчук Олена Володимирівна,

Омельчук Олена Михайлівна,

Палій Олександр Іванович,

Повальчук Володимир Володимирович,

Печерський Олексій Віталійович,

Печерська Ірина Сергіївна,

Проценко Оксана Юріївна,

Пташник Ігор Петрович,

Самусь Ольга Пилипівна,

Суховеєва Людмила Володимирівна.

 

За результатами ІІІ етапу (обласних) Всеукраїнських предметних олімпіад гімназисти вибороли 18 дипломів.

Дипломами І ступеня: нагороджені

з астрономії Кравчук Анастасія (11-Б кл.) (вчитель Король І.А.),

з біології - Діденко Єлизавета (10-А кл.) (вчитель Печерський О.В.),

Статкевич Дар’я (10-А кл.) (вчитель Печерський О.В.).

 

Дипломами ІІ ступенянагороджені

з хімії Клімчук Андрій (9-А кл.) (вчитель Повальчук В.В.),

з географії Діденко Єлизавета (10-А кл.) (вчитель Пташник І.П.),

з астрономії Тудосе Вадим ((вчитель Король І.А.),

з екології Статкевич Дар’я (вчитель Печерський О.В.), (10-А кл.),

правознавства Заболоцька Аліна (11-А кл.) (вчитель Борисова Л.В.).

 

Дипломами ІІІ ступенянагороджені

з трудового навчання Струць Маріанна (9-В кл.) (вчитель Здан Н.В.),

з хімії Пилипко Катерина (10-А кл.) (вчитель Печерська І.С.),

з хімії Статкевич Дар’я (10-А кл.) (вчитель Печерська І.С.),

з історії Андрійчук Дмитро (9-В кл.) (вчитель Єроменко Л.В.),

з астрономії Ракитянська Вікторія (9-В кл.)(вчитель Король І.А.),

з екології Поліщук Діана (11-А кл.) (вчитель Омельчук О.М.),

з правознавства Тимченко Оксана (10-А кл.)(вчитель Борисова Л.В.),

з англійської мови Прохницька Анастасія (11-А кл.)(вчитель Кирилюк С.Л.)

На розгляд журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої Академії Наук України (МАН) подали свої науково-дослідницькі роботи 2 юні науковці, які здобули:

-диплом І ступеня Статкевич Дар’я (10-А кл.) в секції «Валеологія» (вчитель Печерська І.С.),

-диплом ІІІ ступеня Поліщук Діана (11-А) в секції «Агрономія» (вч. Омельчук О.М.).

 

Вагомим досягненням педагогічного колективу стали перемоги гімназистів в районному етапі ІХ Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка:

Поліщук Юлія (6-А кл.) – І місце (вчитель Коваленко О.П.);

Пташник Анна (7-А кл.) – І місце; (вчитель Коваленко О.П.);

Кісільова Анна (9-В кл.) – І місце (вчитель Луцюк Т.Г)

Ящук Марія (10-А кл.) – ІІ місце (вчитель Добровольська А.І);

Заболоцька Аліна (11-А кл.) – ІІ місце (вчитель Добровольська А.І).

 

Приємно відзначити, що Поліщук Юлія, учениця 6-А класу нагороджена дипломом ІІ ступеня в обласному етапі ІХ Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка.

 

В ІІ (районному) етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика переможцями стали:

Печерська Руслана (3-Б кл.) – ІІІ місце (вчитель Маліновська А.І.);

Мамій Дар’я (4-А кл.) – ІІІ місце (вчитель Поліщук О.І.);

Поліщук Юлія (6-А кл.) – І місце (вчитель Коваленко О.П.);

Воровченко Анна (7-А кл.) - І місце (вчитель Коваленко О.П.);

Дорощук Олександра (8-А кл.) – ІІІ місце (вчитель Казмірчук С.М.);

Кісільова Анна (9-В кл.) – ІІІ місце (вчитель Луцюк Т.Г);

Швидка Світлана (10-А кл.) – ІІ місце (вчитель Добровольська А.І);

Мацюк Еліна (11-А кл.) – ІІ місце (вчитель Добровольська А.І).

 

Висока результативність учнів Андрушівської гімназії є наслідком співпраці вчителів середньої, старшої школи та вчителів початкової школи:

Бережницької Тетяни Костянтинівни;

Жуковської Наталії Станіславівни;

Рудюк Лариси В’ячеславівни,

Пилипчук Лесі Степанівни,

Поліщук Наталії Григорівни,

Куліш Лесі Ігорівни;

Маліновської Алли Іванівни;

Сокольчук Галини Леонідівни;

Поліщук Оксани Іванівни;

Музичук Алли Володимирівни;

Горбаченко Олесі Миколаївни;

Горностай Світлани Василівни.

медичної сестри Лапченко Надії Петрівни, бібліотекарів Мазур Лариси Володимирівни, Пеньківської Алли Григорівни, технічних працівників та працівників їдальні. Особливими словами подяки хочу відзначити заступника директора з господарської роботи Прищепу Віктора Анатолійовича та підсобного працівника Дмитренка Олега Володимировича за сумлінну працю та забезпечення належних умов для навчання учнів.

Дорогі наші гімназисти! В унісон з нашими серцями б’ються сьогодні і серця ваших батьків. Вони сьогодні з нами, і з гордістю спостерігають за кожним вашим рухом. Серце батьків завжди в тривозі за своїх дітей. Але сьогодні вони випромінюють тільки безмежне тепло своїх сердець вам, щоб ви були щасливі й подолали всі труднощі й негаразди.

І сьогодні на нашому святі ми висловлюємо слова безмежної вдячності, Вам, дорогі батьки, за виховання ваших дітей, за ваші турботи, підтримку, допомогу в активну участь в житті гімназії. 

2010 - 2015 © Андрушівська гімназія